تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
خرید بک لینک قوی
بک لینک ارزان
کوچینگ
نرم افزار حسابداری
بلیط ارمنستان
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
تلسکوپ جیمز وب
لباس خواب


موشن گرافیک - شارژر لپ تاپ چیست s

موشن گرافیک - شارژر لپ تاپ چیست

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 43
» بازديد ديروز : 7
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 49
» بازديد سال : 42
» بازديد کل : 142
» اعضا : 0
» مطالب : 13

شارژر لپ تاپ چیست


تاریخ انتشار پست : 1399/6/4 بازدید : 8

در اوایل قرن بیست و یکم ، منبع تغذیه حالت روشن (SMPSs) برای این منظور تقریباً همه گیر شد. ولتاژ نیروها به یک ولتاژ مستقیم مستقیم منتقل می شود که یک مدار سوئیچینگ را کنترل می کند ، که شامل یک ترانسفورماتور است که در فرکانس بالایی کار می کند و جریان مستقیم را در ولتاژ مورد نظر صادر می کند. موج فرکانس بالا نسبت به فرکانس اصلی آسانتر فیلتر می شود. فرکانس بالا اجازه می دهد تا ترانسفورماتور کوچک باشد ، که باعث کاهش تلفات آن می شود. و تنظیم کننده سوئیچینگ می تواند بسیار مؤثرتر از یک تنظیم کننده خطی باشد. نتیجه یک دستگاه بسیار کارآمدتر ، کوچکتر و سبک تر است. ایمنی مانند مدار خطی قدیمی تر تأمین می شود ، زیرا ترانسفورماتور هنوز هم جداسازی گالوانیک را فراهم می کند.یک مدار خطی باید برای یک ولتاژ خاص و باریک از ولتاژهای ورودی (به عنوان مثال ، 220-240 VAC) طراحی شود و باید از ترانسفورماتور مناسب برای فرکانس (معمولاً 50 یا 60 هرتز) استفاده کند ، اما یک منبع تغذیه تغییر یافته می تواند کارآیی داشته باشد طیف بسیار گسترده ای از ولتاژ و فرکانس. یک واحد VAC 100–240 تقریباً هرگونه منبع تغذیه در جهان را کنترل می کند.

با این وجود ، مگر در مواردی که کاملاً با دقت طراحی شده و از اجزای مناسب استفاده شده باشد ، آداپتورهای سوئیچینگ به احتمال زیاد از نوع قدیمی تر خراب می شوند و این به دلیل بخشی پیچیده و استفاده از نیمه هادی ها است. مگر در مواردی که به خوبی طراحی شده باشد ، ممکن است این شارژر لپ تاپ ها به راحتی در اثر اضافه بارها آسیب ببینند ، حتی از حالت گذرا که می تواند ناشی از رعد و برق باشد ، ولتاژ کوتاه جریان برق اصلی (گاهی اوقات ناشی از نوری رشته ای در همان مدار برق خراب نمی شود) ، تخریب قطعات و غیره حالت بسیار متداول است. عدم موفقیت ناشی از استفاده از خازنهای الکترولیتی است که مقاومت سری معادل آن با افزایش سن افزایش می یابد. تنظیم کننده های سوئیچینگ نسبت به ESR زیاد حساس هستند (مدار خطی قدیمی تر نیز از خازن های الکترولیتی استفاده می کند ، اما اثر تخریب بسیار چشمگیر است). مدارهای به خوبی طراحی شده به ESR ، رتبه فعلی موج ، عملکرد پالس و درجه حرارت دما از خازنها توجه می کنند. [2]

بسیاری از آداپتورهای AC با سوئیچ ارزان قیمت ، فیلتر و یا محافظ کافی را برای تداخل الکترومغناطیسی تولید نمی کنند. ماهیت این طرح های سوئیچینگ با سرعت بالا و پرانرژی به گونه ای است که وقتی این اقدامات پیشگیرانه عملی نشود ، هارمونیک های انرژی نسبتاً بالایی می توانند تولید شوند و به خوبی در قسمت رادیویی طیف تولید شوند. مقدار انرژی RF معمولاً با فرکانس کاهش می یابد. به عنوان مثال ، تداخل در گروه پخش موج متوسط ​​(US AM) در منطقه یک مگا هرتز ممکن است قوی باشد ، در حالی که تداخل با گروه پخش FM حدود 100 مگا هرتز ممکن است به میزان قابل توجهی کمتر باشد.

فاصله یک عامل است. هر چه تداخل نزدیک تر به یک گیرنده رادیویی باشد ، شدت بیشتری خواهد داشت. حتی اگر WiFi در محدوده گیگا هرتز قابل تخریب باشد در صورتی که آنتن های گیرنده بسیار نزدیک به آداپتور برق پرتوی باشند. تعیین اینکه در صورت ایجاد تداخل از آداپتور برق متناوب AC می توان به سادگی با وصل کردن آداپتور مظنون هنگام مشاهده میزان تداخل دریافت شده در باند رادیویی مشکل ، انجام داد. در یک محیط خانگی و تجاری مدرن ، ممکن است چندین آداپتور برق مصرفی وجود داشته باشد. در چنین حالتی ، همه آنها را از برق جدا کنید ، سپس آنها را یک به یک وصل کنید تا مقصر یا مقصرین پیدا شوند.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد